WCHODZĘ REZYGNUJĘ

Sponsoring – nie tylko dla mężczyzn

Zbierz się na odwagę i zamieść ogłoszenie „pani zasponsoruje pana”

 
Pojęcie sponsoringu jest powszechnie znane i chociaż w przeszłości kojarzyło się głównie z utrzymywaniem i dofinansowywaniem artystów dziś zmienia się podejście do tego tematu i coraz częściej sponsorowanie obejmuje sferę kontaktów towarzyskich. Po latach utrzymywania pań przez swoich mecenasów czy opiekunów dziś po ten rodzaj zależności sięgają również kobiety. Wynika to zapewne ze zmiany ich statusu materialnego oraz społecznego i coraz większego procenta kobiet zamożnych, będących właścicielkami firm, zajmujących eksponowane stanowiska, a jednocześnie poszukujących dla siebie osoby, która zapewniałaby namiastkę partnera.
 
Jakie kobiety wybierają sponsoring?
 
Ostatnie lata wskazują, że zamożne kobiety coraz częściej poszukują męskiego towarzystwa za pieniądze i wbrew pozorom nie są to panie, które weszły w wiek przekwitania, a ich uroda pozostawia wiele do życzenia. W rzeczywistości najczęściej sponsorowanie samo w sobie bywa kosztowne, więc pani, która się na to decyduje może sobie również pozwolić na markowe ubrania i regularne wizyty w salonie kosmetycznym. Większość kobiet decydujących się na szukanie męskiego towarzystwa za pieniądze to osoby z przedziału wiekowego 35 – 45 lat, pozostające bez partnera i stałego związku, już nie tak młode, aby umawiać się na randki w poszukiwaniu szczęścia, ale jeszcze nie na tyle dojrzałe, aby z tego całkowicie zrezygnować. Sponsorują męskie towarzystwo także kobiety wykształcone, świadome własnej pozycji, podchodzące do kwestii płacenia za czas i różnego typu usługi z dużym dystansem.
 
Samotność w tłumie
 
Najważniejszym motywem, jaki skłania panie do poszukiwania mężczyzny za pieniądze to oczywiście samotność. Nie chodzi tu o potrzebę posiadania męża czy stałego partnera, chociaż ze sponsorowanego związku też może zrodzić się bardziej trwały układ. Do takiego kroku zazwyczaj popycha kobiety potrzeba dzielenia się swoimi przeżyciami z inną osobą. Nie zawsze w grę wchodzi seks. Czasami chodzi po prostu o towarzystwo podczas wyjścia do teatru, kina, wyjazdu na wczasy czy udziału w weselu członka rodziny. Ta grupa kobiet to najczęściej osoby, które przez cały okres młodości pozostawały w otoczeniu męskich adoratorów, nie skarżąc się na brak zainteresowania i zarazem nie przykładając wagi do stabilizacji. Poświęcały się nauce, pracy, karierze zawodowej ciągle mając czas na związki. Kiedy okazuje się, że wszyscy znajomi mają ustabilizowane życie oraz własne rodziny, pozostaje im sponsoring.
 
Wzajemny układ
 
Kobiety, które sponsorują mężczyzn związują się z nimi na wiele sposobów. Może to być jednorazowe wynajęcie pana do towarzystwa podczas jakiejś uroczystości, spotkanie na czuły seks, spotkanie w celu zrewanżowania się na zdradzającym mężu, albo po prostu z powodu wyjątkowego poczucia samotności czy chęci wspólnego wyjścia na spacer i porozmawiania. Inną formą sponsorowanych układów są stałe związki, w których kobiety za wszystko płacą, często też wynajmują mieszkanie na spotkania, a nawet sponsorują lokum, w którym mieszka mężczyzna. Nie ma cennika, jest tylko ogólny układ, że pani płaci za wszystko, czyli obiad w restauracji, ubranie, bilet na samolot lub wakacje w dobrej klasy hotelu. Takie układy są wynikiem wzajemnego porozumienia stron i pewnej dozy zaufania.
 
zamknij